lnteresante
Ne Spanje themelohet Partia e Internetit

Ka lindur në Spanjë Partia e Internetit, pa ideologji politike, por me impenjimin për ta bërë me elektronikë jetën politike. Formacioni politik ka si synim të marrë pjesë në zgjedhjet e 2012-ës.

2009-ta, nder pese me te ngrohtit per 150 vjet

Ky vit është ndër pesë vjetët më të ngrohtë në 150 vjetët e fundit, prej se ka filluar matja e temperaturave të ajrit pnë nivel global, transmeton BBC. Shërbimi meteorologjik britanik vlerëson se temperaturat e sivjetme do të

Kur i pasuri behet i varfer

Një biznesmen britanik, i zhgënjyer nga jeta komerciale, ka vendosur të hedhë prapa karrierën e tij të suksesshme, dhe të jetojë në natyrë pa asnjë të mirë materiale.

Mos e shikoni kete video nese vuani nga zemra! (VIDEO)

lajme Një video interesante po thyen rekordet e klikimeve në internet. Një person i cili supozohet të ketë qenë i dehur, në mënyrë te çuditshme arrin të shpëtojë nga dy trena të shpejtë. Ja videoja ...

Pas nje viti, Adidas per vetem 1 euro

Kompania gjermane “Adidas” pohon se ka në plan që të prodhojë atlete të lira, që do të kushtojnë vetëm një euro dhe u dedikohen banorëve të shteteve të botës së tretë.

Vdes Thecer...macja e ministrit kanadez

Edhe vdekja e nje kafshe mund te shkaktoje incident diplomatik. Ministri kanadez i Transporteve njoftoi koleget se Thecer kishte vdekur. Ne fakt behej fjale per nje mace, por tek kryeministri kanadez u percoll lajmi se kishte vdekur ish-kryeministrja britanike Margaret Thecer.

Brenda nje dite thyhen disa rekorde "Guinnes"

Mijëra njerëz në të gjithë botën kanë kërkuar të fiksojnë rekordet më të çuditshëm gjatë “Ditës së rekordeve Guinness” . Në Londër, një burrë ka tërhequr një autobus me dy kate, përmes flokëve.

Advertisement
 
 
Oggi ci sono stati già 2 visitors (20 hits) qui!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=