Lajmet e fundit

Gjeriq: Shpallja e pavaresise, ilegjitime

Në orën 10:00, ashtu siç ishte paralajmëruar, në Hagë ka filluar seanca e parë dëgjimore rreth ligjshmërisë së shpalljes së pavarësisë së Kosovës.Në favor të Serbisë ka folur avokati Vladimir Gjeriq ka përmendur ...

SHIK-u i LPK-se edhe ne Maqedoni

Pas daljes publike të ish-agjentit të Shërbimit Informativ Kombëtar (SHIK), Nazim Bllaca, për vrasje dhe dhunime të kundërshtarëve politik në Kosovë, janë shtuar dyshime se ky rrjet i organizuar ka vepruar edhe në Maqedoni.

Bllaca sillet ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine

Nazmi Bllaca, njeriu që me një deklaratë të tij publike pranoi se është autor i një vrasjeje dhe i implikuar në disa të tjera – përgatitje ose atentate, para pak çastesh është sjellë në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë.

Greqia mbeshtet integrimin dhe heqjen e vizave per Shqiperine

Greqia mbështet Shqipërinë në liberalizmin e vizave dhe hyrjen në Bashkimin Europian. Kështu ka deklaruar kryeministri dhe ministri i Jashtëm grek, Jorgos Papandreu në një takim me ministrin e jashtëm shqiptar, Ilir Meta.

PD: Rama vazhdon dhunimin e familjes e vlerave te saj

Partia Demokratike ka sulmuar sërish kreun e PS-së, Edi Rama duke deklaruar se kryesocialisti vazhdon i papërmbajtur në dhunimin e familjes dhe të vlerave të saj.

GJND nis sot shqyrtimin e legjitimitetit te Pavaresise se Kosoves

Çështja e legjitimitet të shpalljes së Pavarësisë së Kosovë sot fillon shqyrtimin në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë. Procedimet do të fillojnë me seanca dëgjimore me argumenta pro dhe kundër shpalljes së Pavarësisë.

Advertisement
 
 
Oggi ci sono stati già 2 visitors (7 hits) qui!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=